Kaugtöö Tegija 2017

Raintree Estonia OÜ-d tunnustati kui kaugtööd praktiseerivat ettevõtet, kes pakub oma töötajatele aja- ja kohapaindlikku töö tegemise võimalust.

Kaugtöö tegija märgisVäljavõte 31.05.2017 majandus24.postimees.ee artiklist:

“Targa Töö Ühing, Elisa ja PARE kuulutasid täna välja 50 organisatsiooni, kes pälvisid Kaugtöö Tegija 2017 märgise. Sellega tunnustatakse ettevõtteid, kes rakendavad kaugtöötamise erinevaid võimalusi. «Oleme väga rahul arvuka osavõtuga ja meil on hea meel, et ettevõtted nii aktiivselt kaugtöötamise võimalusi kasutavad,» ütles märgise väljaandja Targa Töö Ühingu juht Ave Laas. Tema sõnul olid organisatsioonid, kes märgisele kandideerisid, väga erineva tausta ja suurusega, nii avalikust, era- kui ka kolmandast sektorist.

«Kaugtöö pole au sees ainult enam IT-sektoris, märgise saajate hulgas on näiteks ka kindlustusfirmasid, värbamis- ja konsultatsiooniettevõtteid, aga ka riigi- ja omavalitsusasutused. Usun, et Kaugtöö Tegija märgis annab tööandjatele tulevikus tööturul märkimisväärse eelise,» rääkis Laas.

Kaugtööedendaja ning ettevõtmise ühe partneri Elisa Eesti personalijuhi Kaija Teemägi sõnul olid peamised küsimused, mis välja joonistusid, seotud ametiülesannetest tulenevate piirangutega, mis ei luba töötajal ettevõtte ruumidest väljastpoolt tööd teha.

«Ettevõtted seisavad tihti küsimuse ees, kuidas töötajaid mitte ebavõrdsesse olukorda panna ning mida pakkuda neile, kelle töö ei luba kohapaindlikkust. Sellisel juhul tuleks leida lahendus, kuidas neile töötajatele pakkuda alternatiivseid võimalusi aja- ja kohapaindlikumalt töötada.»

Teine oluline kitsaskoht on seotud tehniliste lahendustega. «Juht peaks hoolitsema selle eest, et töötajal oleks tagatud hea internetiühendus, olenemata, kus ta ametikohustusi täidab, ligipääs vajalikele tööprogrammidele ja läbimõeldud kommunikatsioonikanalid, mille abil ühendust hoitakse,» rääkis Teemägi.

Kaugtöö Tegija märgise žüriiliikme Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE juhi Ene Olle hinnangul on oluline märgata, et kaugtöötaja ei jääks isolatsiooni. «Kaugtööd ei tohi võtta kui äärmuslikku olukorda, vaid loomulikku tööprotsessi osa, kus distantsilt töötaja ei tunneks end tiimist kõrvale jäetuna,» sõnas Olle.”

Märgise saanud ettevõtete nimekirja leiad siit!